Zátěžový koberec se vyplatí, protože něco vydrží.

19.09.2019

Zátěžový koberec je podlahovou krytinou, která se vyznačuje svou neuvěřitelnou odolností a životností. Využít se dá ve všech možných prostorech a zejména všude tam, kudy denně projde hodně lidí. Víte, jak jej vybírat?

Zátěžový koberec
Zátěžový koberec

Kde všude ho lze využít

Zátěžový koberec má skutečně široké spektrum využití. Díky tomu, že je skutečně odolný se hodí všude tam, kde je prostor výrazně namáhán a zatěžován. Své uplatnění tedy najde na veřejných místech, jako jsou školy, restaurace, hotely, obchodní domy nebo kanceláře a úřady. Využít ho ovšem můžete i u sebe doma. Díky své odolnosti se hodí do garáží, do aut, na terasy a balkony nebo do předsíně, dětského pokoje či pracovny.

Zaměřte se na materiál i délku vlasu

Hustota a výška vlasu určuje životnost koberce. Čím vyšší je hustota vlasu, tím je koberec kvalitnější a odolnější. S výškou vlasu je to pak úplně naopak. Výška vlasu by měla být co nejnižší, protože koberce s vysokým vlasem se daleko hůře udržují v čistotě. Na výběru materiálu také záleží. I v tomto případě jde zejména o to, aby se koberec dobře udržoval a co nejdéle vydržel.

Na výběr jsou tři druhy materiálů:

  • z přírodního vlákna
  • ze syntetického vlákna
  • z jejich vzájemné kombinace

Jak je dělíme z praktického hlediska

Pokud budete vybírat zátěžový koberec, určitě narazíte na jeho základní dělení, které udává, jakým způsobem se má koberec pokládat. Existují dva typy. Koberec s gumou a bez gumy. A v čem spočívá ten rozdíl? Koberec s gumou lze lehce a jednoduše položit celoplošně bez nutnosti podlepení. Ten bez gumy už ovšem vyžaduje, aby byl celoplošně podlepen. Bez gumy a podlepení by totiž docházelo k jeho shrnování. Je také důležité brát v potaz, na jaký podklad má být koberec umístěn.

Určitě ho využijete i vy doma.