Vzduchové brzdy jsou velmi účinné

17.11.2020

Že jste o možnosti instalace vzduchových brzd na osobní auto nikdy neslyšeli? Ani se není čemu divit, protože v současné době se toto řešení používá převážně u těžkých nákladních vozidel, autobusů nebo traktorů. Zastavit takový kolos není žádná legrace. Lidskou silou nikdo nedokáže zastavit mnohatunové vozidlo, a proto konstruktéři přišli s řešením využívající vzduch pod tlakem.

Repase brzdových třmenů
Repase brzdových třmenů

Proč jsou brzdové třmeny tak důležité?

Abyste pochopili, proč jsou brzdové třmeny tak důležité, musíte alespoň trochu rozumět fungování samotných brzd. Ty se skládají z rotoru a samotného třmenu, v němž se nacházejí brzdové písty a brzdové destičky. Nezáleží na tom, zda jsou brzdy kapalinové nebo vzduchové, protože tato část je u všech vozidel totožná. Tím pádem nejsou opravy vzduchových brzd na kamionu o nic složitější, než je tomu u osobních vozů.

Jak se vzduchové brzdy opravují?

Opravovat se musí nejenom kapalinové, ale také vzduchové brzdy. Jejich oprava není nijak náročná, protože brzdové třmeny jsou většinou k dispozici na skladě u specializované firmy. Žádoucí samozřejmě je, aby oprava brzdičů probíhala co nejrychleji, protože drahé kamiony nebo autobusy musí být neustále v provozu. Repase třmenů je hotová do druhého dne. Pokud by byl problém závažnější, zabere oprava dva dny.

Brzdový třmen už nemusíte kupovat zvlášť

Rozbilo se vám auto nebo traktor na dvoře a nemůžete s ním dojet do servisu? Žádný problém! Oslovte specializovanou společnost zabývající se repasemi a opravami brzd. Kompletní vzduchové brzdy budou doručeny na vámi zvolenou adresu. Repasovaný brzdový třmen není o nic méně kvalitní než nový třmen z továrny. Tím pádem se na něj můžete spolehnout i v krizových situacích.

Vzduchové brzdy mají obrovskou brzdou sílu, takže dokážou zastavit i mnohatunový kolos. Bohužel u osobních automobilů se jejich instalace příliš nevyplatí.