V čem vynikají obnovitelné zdroje energií?

03.02.2018

Plánujete, zda by se vaše usedlost nedala úsporněji vytápět, nebo výhodněji ohřívat voda? Hlavně pokud vytápíte objekt tuhými palivy, případně elektřinou nebo plynem, určitě tohoto řešení využijete. Úsporné obnovitelné zdroje energie jsou skvělé jak ze vztahu k penězům, jež se vám za rok podaří ušetřit, hlavně ale i z toho důvodu, že se rozhoupáte používat šetrný energetický zdroj.

Nová zelená úsporám
Nová zelená úsporám

Na světě je Nová zelená úsporám

Jestli zřetelně omezíte ekologické zatížení, na rekonstrukci můžete dostat dotaci z programu Státního fondu životního prostředí - Nová zelená úsporám. Jistě už znáte pojem Nová zelená úsporám. U nás si již před drahnou dobou program Nová zelená úsporám získal popularitu. Mluvíme o dotacích pro obnovitelné zdroje a současně o energetické úspory. V rámci výhodného programu Nová zelená úsporám se dají koupit jak fotovoltaické soustavy, tak tepelná čerpadla. Ještě před nakupováním si nechte potvrdit, jestli vyhovujete podmínkám potřebným pro finanční příspěvek.

Finančně výhodná sluneční energie

Dnešek nahrává slovnímu obratu solární ohřev vody, díky kterému můžete ušetřit nemalé částky za energie. Zafinancovat se vyplatí například ucelený solární systém ROTEX, soustava je tvořena solárními kolektory a akumulační nádrží s velkým tepelným účinkem. Teplo ze sluneční energie, kterou solární systém dokáže využít až z osmdesáti procent, se skladuje v akumulační nádrži.

Stejně jako na soupravu solárních systémů, tak i na fotovoltaické soupravy můžete jednoduše obdržet finanční dotaci. U nás hojně využívaná fotovoltaika přeměňuje sluneční energii na elektřinu. Až sto tisíc korun ušetříte díky dotacím z podpůrného programu Nová zelená úsporám. Do solárního panelu pak můžete investovat libovolnou částku, vše závisí na požadavcích, které kladete na jeho výkon. Nakupujte na webu Iqenergy.cz, které vede SPOZE, společnost s ručením omezeným.