Umělý živý plot – nejjednodušší zelená dekorace

06.05.2020

Pokud zrovna nepatříte mezi fanoušky zahradničení, a takové plení, sazení a obecné hrabání se v hlíně vám nic neříká, pak je umělý živý plot tou správnou volbou, jestliže ve své zahradě nebo interiéru stojíte o něco zeleného. Tato na údržbu nenáročná dekorace může vytvořit úžasnou přírodní atmosféru, a to prakticky bez vaší pomoci.

Umělý živý plot
Umělý živý plot

Umělý živý plot se hodí všude

Nespornou výhodou této umělé dekorace je fakt, že se hodí vlastně kamkoli. Ať už se jedná o vaši zahradu, kde umělý živý plot vytvoří mnohem větší soukromí, nebo třeba koupelnu, pokud máte rádi exotiku a přírodu. Rovněž jej můžete použít v obývacím pokoji, čímž obyčejné bílé zdi dodáte trochu života, v tomhle případě toho umělého. Zkrátka a dobře, kreativitě se meze nekladou, a tak tuto zelenou ozdobu můžete využít v podstatě kdekoli, jen to jen a jen na vás.

Žádná zbytečná práce s údržbou

Jak už bylo na začátku zmíněno, největší výhodou, jakou umělý živý plot přináší, je nulová údržba. Každý, kdo alespoň jednou v životě měl doma rostlinu, ví, kolik práce dá udržet ji při životě, a navíc hezkou. Stříhání listů, zalévání, přesazování a nedej bože, když máte doma děti, které si z obývacího pokoje dělají závodní trať - to pak může snadno hlína skončit všude. S umělou zelení je všechno daleko jednodušší. Vyberete tu správnou, která se vám nejvíce líbí, postavíte ji na vhodné místo a o zbytek se už starat nemusíte. Je to výhodné, a to hned v několika směrech.

Výběr podlého čistě vašemu vkusu a financím

Dalším nesporným plusem je cena. U nákupu živých rostlin vám většinou v košíku skončí několik dalších věcí, jako třeba hnojivo či zahradnické pomůcky. Pokud si ovšem vyberete dekoraci umělou, cena nebude tak vysoká, liší se hlavně podle druhu rostliny, kterou si vyberete.

Jedním z faktorů, který cenu umělé rostliny ovlivní, je velikost.