Termalpark aneb proč využít sílu termálních pramenů?

22.08.2020

Přemýšlíte, že nějaký termalpark navštívíte? Není nad čím přemýšlet, bazény s horkými prameny jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Ovšem málokdo tuší, jaké příznivé účinky má termální voda na naše zdraví. Pojďme se s nimi seznámit, možná vás jejich benefity překvapí.

  • Zvyšují krevní oběh
Thermalpark Dunajská Streda
Thermalpark Dunajská Streda

Horké termální prameny obsahují různé minerály a látky, jako je uhličitan vápenatý a sodný. Tím, že se naložíte do lázně, začnete kůží vstřebávat potřebné minerály, a hydrostatický tlak začne stoupat (budete mít pocit, jako byste vykonávali nějakou fyzickou aktivitu). Pokud tedy cvičení není vaše silná stránka, horké prameny jsou skvělou alternativou. Správná cirkulace krve je důležitá pro zdraví člověka, protože umožňuje správnou funkci srdce. Krevní oběh pomáhá tělu, aby se člověk necítil tak ztuhlý a unavený.

  • Dochází k uvolnění stresu a ke zklidnění

Zatímco vy si v klidu sedíte v bazénu, teplo postupně uvolňuje svaly - začnete pociťovat uvolnění a napětí z těla začne odcházet. Kromě toho si také odpočine mysl. Takovou sílu má termalpark. Zbavením se stresu také budete lépe usínat.

  • Napomáhají s chronickou bolestí

Je známo, že horké prameny pomáhají s bolestmi kloubů, únavou svalů, poškozenými tkáněmi a dalšími zdravotními neduhy. Už po tisíce let využívají Číňané a Japonci sílu horkých termálů.

  • Na rýmu a trávení jsou horké prameny ideální

Aby se vám při rýmě lépe dýchalo, nejlepším lékem je horká pára, která uvolní ucpané dutiny. S trávicími problémy zase napomáhá slaná voda. Při návštěvě termalparku si také procvičíte autonomní nervový systém a stabilizujete endokrinní systém. A tím, že se vypotíte, se zbavíte odumřelých buněk a přebytečného mazu.

Návštěvu v termalparcích si užijte - zapomeňte na starosti a nechte své tělo pořádně odpočívat.