Štípané palivové dřevo vám zajistí kvalitní vytápění vašeho domova

01.12.2020

Jako každý rok, i letos pomalu, ale jistě nastoupila zima, což znamená jediné - opět nastartovat topnou sezónu. Ale jak to letos udělat efektivněji, a navíc ještě ušetřit svou peněženku i životní prostředí? Odpověď je jednoduchá - štípané palivové dřevo. Suché palivové dřevo vám zajistí měkké teplo v celém vašem domově za skvělou cenu.

Štípané palivové dřevo
Štípané palivové dřevo

Jaké štípané palivové dřevo pořídit

Pokud budete spalovat štípané palivové dřevo v kotli, nebo potřebujete krbové dřevo, v obou případech se doporučuje využít bukové palivové dřevo. Jeho výhodou je totiž kvalitní a rychlá výhřevnost. Dejte ale pozor, aby bylo vaše dřevo dostatečně suché. Při spalování vytvářet kreosot, který může znečistit komín a někdy způsobit i požár komína. Také byste se měli vyhnout těmto druhům dřeva: tlakově ošetřené, natřené, mořené a vyrobené dřevo, jako je překližka a dřevotříska. Tato dřeva mohou uvolňovat toxické plyny.

Březové dřevo

Bříza je vynikající palivové dříví, ale rychle hoří, takže je nejlepší, když se mísí s jinými palivovými dřevy sušenými v pecích, jako jsou jilm a dub. Bříza hoří při střední až vysoké teplotě a neuvolňuje silný kouř ani jiskry. Při hoření vydává romantický modrý plamen a pro svou dekorativnost je často dřevem pro aranžéry.

Jak skladovat štípané palivové dřevo

  • Udržujte své dřevo dostatečně vysoko nad zemí, aby nedošlo k absorpci vlhkosti.
  • Chraňte jej před deštěm, ale boky udržujte otevřené, aby nimi mohl proudit vzduch.
  • Neskladujte dřevo v domě. Zabraňuje totiž proudění vzduchu skrz vaše dřevo a může také bránit vlhkosti ve stěně vašeho domu. Může také způsobit plísně, houby, termity a jiný hmyz do struktury vašeho domova.
  • Pokud stohujete dřevo slunci nebo větru, pomůže vám to zajistit, aby bylo na podzim připraveno k hoření.

Udržujte své dřevo zakryté, ale ujistěte se, že může vyschnout.