Sportovní potřeby aneb jak si vytvořit domácí posilovnu?

01.07.2021

Všichni pevně věříme, že složitou dobu spojenou s rozšířením onemocnění Covid-19 máme všichni za sebou. Restrikce se bohužel dotkly i posiloven a fitness center, takže se nadšenci do cvičení museli uchýlit do domácích podmínek. Na tom však není nic špatného, protože o svou figuru a kondici byste měli pečovat za každých okolností. Sportovní potřeby určené do domácí posilovny pořídíte v renomovaném internetovém obchodu, kde je vše dostupné za rozumné ceny.

Nepodceňujte zahřátí svalů a jejich protažení

Pokud už jste někdy v životě cíleně cvičili nebo sportovali, pak určitě víte, že základem úspěchu je protažení a zahřátí svalstva. Nikdy se nepouštějte do posilování přímo, protože si koledujete o zdlouhavé svalové zranění. Mezi sportovní potřeby určené pro zahřátí a protažení patří například balanční podložky nebo posilovací gumy. Jedním z nejlepších cviků na začátek posilování jsou dřepy. Začnete-li s jejich prováděním na balanční podložce, budete příjemně překvapeni náročností takového cviku.

Jakou zvolit zátěž?

Potřeby pro sport a domácí posilování jsou hlavně činky. Určitě byste všichni od první chvíle chtěli zvedat těžké váhy a hrát si na svalnaté kulturisty, jenomže takhle to nefunguje. S cvičením a budováním kondice musíte začínat postupně. Začněte se stálou sestavou cviků a relativně lehkými činkami. Postupem času zátěž zvyšujte, a to použitím neoprenové zátěže na ruce nebo nohy, popřípadě vyšším nákladem železa. Nikdy však nepřeceňujte své síly.

Proč absolvovat kardio cvičení?

Zlepšení fyzické kondice však není pouze o nabrání svalové hmoty. Mnoho nadšenců do fitness zapomíná na přirozenou funkci srdce a kapacitu plic. Abyste nebyli po každé sérii cviků zadýchaní, měli byste si do domácí posilovny pořídit i stroj na kardio cvičení. Nejedná se o nic složitého, protože si bohatě vystačíte s rotopedem nebo běžeckým pásem. Použít můžete i eliptický trenažér, na němž budete zároveň posilovat horní i spodní polovinu těla.

Vybavení do domácí posilovny nakupujte pouze v renomovaném elektronickém obchodu. Na kvalitu veškerého sortimentu se můžete spolehnout, takže vám zátěže a činky vydrží velmi dlouho.