Škrabadla pro kočky jsou jejich nejlepší domácí zábavou

23.08.2020

Že zvíře je nejlepší přítel člověka, ví zřejmě každý, který doma jednoho chlupáče má. Dokážou být velice loajální - a až překvapivě snadno vám přirostou k srdci. Každé zvíře však potřebuje trochu svého vlastního prostoru a zábavy. A kočky rozhodně nejsou výjimkou. A jestli přemýšlíte nad tím, co nejlepšího byste jim mohli dát, pak jsou to škrabadla pro kočky.

Škrabadla pro kočky
Škrabadla pro kočky

Výhody po zdravotní stránce

Leckdo to možná ví, ale škrabadla pro kočky hrají velice důležitou roli, a to hlavně v oblasti jejich zdraví. Aby kočky zůstaly zdravé a silné, nesmí ztrácet na mrštnosti a pohybu. Spousta koček se po příchodu ke svým novým páníčkům proměnila v chlupaté kuličky, co měly rázem o deset a půl kila více. Je důležité brát na vědomí, že takový stav není pro kočky bezpečný a vede ke spoustě nemilých komplikací. Kočka by měla po většinu života zůstat aktivní.

Škrabadla pro kočky a jejich široká nabídka

Pro někoho jsou to škrabadla pro kočky, pro jiné jsou to kočičí stromy nebo dokonce kočičí odpočívadla. Ať už tomu říkáte jakkoli, název samotný je stejně pestrý jako i nabídka. Dnes lze škrabadla najít hned v několika provedeních, barvách a materiálech. Není proto na škodu při výběru myslet i na váš interiér a zvolit kousek, který do prostoru skvěle zapadne a nebude působit příliš okázale nebo přeplácaně. Dobrý tip - vyhýbejte se obloukem všem škrabadlům s koberci. Mnohdy se pak totiž stává, že kočka nerozezná hrací koberec od toho běžného a dochází k nevítaným problémům.

Ceny za škrabadla

Celková suma u škrabadla pro kočky je ovlivněna převážně typem a také značkou. U menších, jednoduchých kousků může být cena kolem tří až čtyři tisíc korun, ovšem větší, rozšiřovatelná škrabadla a kočičí stromy vás mohou vyjít i na pořádných deset tisíc.

Volit také můžete z venkovních nebo obyčejných, domácích typů.