Rozkládací pohovky jsou ideálním volbou

29.05.2020

Hodí se prakticky všude, dají se využít jako úložný prostor pro hromady nepoužívaných dek a polštářů a vytvoří skvělé místo na spaní nejen pro vás, ale i pro všechny vaše hosty. Rozkládací pohovky jsou stylové, a navíc praktické hned v několika směrech. Ať už hledáte ten správný kousek pro vaši malou garsonku, či to správné pohodlí pro prostorný obývací pokoj, rozhodně nešlápnete vedle.

Rozkládací pohovka
Rozkládací pohovka

Zvolte správnou velikost

Rozkládací pohovky mají tu výhodu, že se hodí všude. Můžete je využít v menším dětském pokojíčku nebo ve staré pracovně, kterou snadno a rychle kdykoli proměníte v pokoj pro hosty. Při jejich výběru je ovšem důležité soustředit se na rozměry a vybrat ideální velikost, která zapadne na své místo. Je také dobré zvolit si kvalitní materiál, aby vaše pohovka nějaký ten čas vydržela aktivně sloužit. Velmi často se používá kov nebo masiv, a naopak mezi nedoporučované materiály patří dřevo či vyztužený papír.

Zaměřte se na styl

Nemusíte patřit mezi odborníky na bytový design, abyste si vybrali ten správný vzor a styl pro váš nový doplněk. Rozkládací pohovky najdete dnes v několika barvách, takže hon za tou nejlepší nebývá tak složitý. Soustřeďte se hlavně na barvy vašeho pokoje. Je dobré, aby tento nový kousek správně zapadnul, oživil místnost, ale ne příliš, aby se z toho nestala barevná, přeplácaná pouť všech barev druhy. Jestliže máte například obyčejný, bílý pokoj, můžete klidně zvolit tmavší odstín. A pokud je váš pokoj již dostatečně barvitý, zaměřte se na něco jednoduššího.

Nebojte se investovat

Je pochopitelné, že každý má jiné finanční možnosti. V tomto směru se však oplatí investovat, zejména, pokud vaši novou sedačku hodláte využívat i jako svou vlastní postel, protože právě zde se jedná i o vaše zdraví. Průměrná cena rozkládací pohovky obvykle startuje na osmi tisících a pokud sháníte něco většího, můžete se dostat až na dvacet tři. Volba je jen na vás.

Vyberte si tu správnou pohovku pro vás a pokud si nejste jisti rozměry či cenou, nebojte se obrátit na specializované firmy, které vám s výběrem bez problému pomohou.