Restaurace s dětským koutkem v Praze, to je Pivovar Chýně

06.02.2018

Pro vyhládlé hosty, cyklisty a rodiny s dětmi Pivovarský dvůr Chýně u Prahy vaří polední menu a speciality české kuchyně. Pivovarský dvůr byl v minulých letech součástí klášterních hospodářských staveb a choval se tam dobytek. V současnosti je v pivovaře levná a skvělá restaurace s dětkým koutkem Praha, pivnice, relaxační prostory a občerstvení.

Pivovar Chýně, Praha
Pivovar Chýně, Praha

Pivovar Chýně u Prahy má dobrou polohu přímo na cyklistické trase, vyhládlí cykloturisté si můžou dát na zahrádce tradiční domácí bramboráky, skvěle připravené daňčí klobásky a steaky, domácí limonády mnoha chutí pro nejmladší ratolesti, nebo polotmavou dvanáctku a jiná piva pro rodiče. Zábava je připravena pro rodiny s dětmi, pro něž jsou v dětském koutku připraveny zábavné akce, jako je například návštěva pohádkové babičky, koná se veselé malování na obličej, je vystavěn skákací hrad, organizují se soutěžní odpoledne a bublinkové diskotéky. Organizují se tady i narozeninové party pro děti a večírky doplněné o bohaté občerstvení. Případně si turisté si v útulné restauraci mohou příjemně zkrátit vyčkávání letadla díky poloze pivovarského dvora blízko ruzyňského Letiště Václava Havla.

Výborné polední menu a speciality české kuchyně jsou prokládány lahůdkami, kam patří třeba grilovaná masa, rovněž i pečená kolena na pivu, vynikající pivovarský guláš, mistrovská pečená žebírka, nezapomenutelný tatarák z pravé svíčkové, rozmanité steaky ze speciálních druhů masa, chystají se hody postaročesku, králičí špíz, husí anebo kachní specialitky, skvělá hovězí svíčková, svíčková z telecího masa nebo svíčková na smetaně. Jednotlivé polední menu pojímá polévku a hlavní chod již za pětaosmdesát korun. Piva z nabídky jsou kvasnicová, kvašená spodem či nefiltrovaná svrchně. Výroba je založena na klasické české výrobě s využitím klasických technologií, což je použití sladu, stejně i vody a chmele. A tak český světlý ležák je tradiční světlé, kvasnicové pivo vyrobené z českého zboží, chmelené chmelem ze Žatce.