Rescue remedy aneb jak dopřát svému pejskovi větší pohodlí a spokojenost?

09.11.2021

Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. Na rozdíl od ostatních lidí vás totiž čtyřnohý parťák nikdy nezklame, nikdy vás nebude pomlouvat a vždy bude věrně stát po vašem boku, a to ve zlém i v dobrém.

Za tuto věrnost a přátelství byste se ovšem o svého pejska měli prvotřídně starat, aby mu během života vůbec nic nechybělo. Psi potřebují pomoci hlavně v krizových situacích, jimiž jsou bouřky. Ideální řešení pak nabízí esence rescue remedy.

Kdy se esence podává?

Jako majitelé psů určitě víte, že vaši čtyřnozí mazlíčci nesnáší bouřky a ohňostroje. Zvířecí organismus není od přírody zvyklý na nenadálé a hlasité výbuchy vytvořené dělobuchy. Tento druh fobie se nejčastěji objevuje u štěňat a mladých pejsků, jimž byste měli rescue remedy esence podávat. Díky speciální kapkám zůstane zvíře v relativním klidu, takže se nebudete muset obávat zdravotních následků ze vzniklé stresové situace. V případě potřeby dokonce můžete uklidňující esenci také užít.

Jak se esence podává?

U speciálně namíchaných uklidňujících esencí je rozhodující, zda stresovou situace očekáváte dlouho dopředu nebo přijde nenadále. Například u pro psa stresující cesty autem se vyplatí začít s podáváním esence asi 3 dny před dnem D. Dávkování je doporučeno na úrovni 4 kapek 4krát denně, díky nimž se zvíře uvede do klidového stavu a cesta jej nebude tolik stresovat. V případě nenadálé události jako je třeba bouřka, však esenci podávejte často a velmi intenzivně.

Nehrozí u esencí nějaké riziko?

Vedlejších účinků se u esence rescue remedy rozhodně nemusíte obávat. Její složení je čistě přírodní a nenacházejí se v něm žádné zdraví ohrožující látky, které by pro vašeho čtyřnohého mazlíčka byly rizikové. To ostatně dokládá i doporučení výrobce, jenž jasně udává, že v případě potřeby můžete rescue remedy užívat i vy. Dejte si pouze pozor na vznik závislosti, takže uklidňující esenci nikdy nepodávejte dlouhodobě.

Každý pejsek si zaslouží tu nejlepší péči, protože on vás ve špatných chvílích nikdy neopustí. Měli byste se mu proto odvděčit pomocí při překonávání fobie z bouřky a dalších stresovaných situacích.