Půjčovna stavebních strojů vyjde nejlevněji. Zkusili jsme a máme srovnání

15.07.2020

Také přemýšlíte, zda je lepší si stavební stroj, který budete v nejbližší době potřebovat, skutečně zakoupit? Nebo je prostě a jednoduše lepší si jej půjčit a zbavit se veškerých starostí? Zkusili jsme půjčovnu, a skutečně se vyplatí. Jaké výhody s sebou půjčovna stavebních strojů nese?

Ušetřeno na všech frontách!

Přemýšleli jsme o koupi stroje, který budeme potřebovat ke stavebním úpravám několika pozemků. Samozřejmě nás nejprve napadlo, že jediná možnost je si stroj koupit. Už jsme přemýšleli nad tím, jak jej bezpečně uskladnit a lámali jsme si hlavu nad profi servisem, který nám zajistí pravidelnou péči a kontroly technického stavu. Poté, co na nás vykoukla nabídka na internetu, jsme si začali pohrávat s myšlenkou, že možná nebude třeba stroj kupovat. Na čem jsme ušetřili?

Půjčovna stavebních strojů
Půjčovna stavebních strojů

Výhod je mnoho

Jako první jsme si spočítali, kolik by nás půjčovné vyšlo v rámci věrnostního programu. Na druhé straně jsme propočítali, jaké budou reálné náklady na koupi stroje. A tam jsme dospěli k jasnému závěru. Půjčovna stavebních strojů vyjde mnohem levněji! Nemusíme řešit vstupní vysokou cenu stroje a odpadají nám další starosti. Nebudeme muset stroj pravidelně servisovat, a také nebudeme nuceni řešit potřebné náhradní díly nebo technické závady. V neposlední řadě nebude nutno stroj po celý rok složitě skladovat a udržovat.

Minulý projekt nakonec nedopadl podle představ

Nakonec jsme se skutečně rozhodli, že si stavební stroj raději půjčíme. A to také z důvodu, že minulý projekt, který jsme před dvěma lety s nadšením započali, nakonec skončil fiaskem. Už jsme ale měli zakoupené všechny potřebné stroje, které najednou byly k ničemu. Byli jsme je nuceni prodat pod cenou, a ztratili jsme tímto neuváženým krokem spoustu peněz.

Stroje si už raději půjčujeme. A co vy?