Psí boudy: Jak vybrat tu pravou pro vašeho psa?

18.01.2023

Psí boudy jsou skvělým řešením, pokud pro svého psa chcete to nejlepší. Slouží totiž jako bezpečné útočiště. Váš mazlíček má tak svůj prostor, který je bezpečný a komfortní. Nabízí se několik tipů, jak vybrat ideální boudu.

Správná velikost

Bouda pro psa by měla sloužit jako bezpečný úkryt, kde pes může komfortně odpočívat. Proto je velmi důležité zvolit správnou velikost psí boudy. Ta by se samozřejmě měla odvíjet od velikosti psa. Je vhodné, aby uvnitř byl vždy nějaký prostor navíc - aby se pes mohl pohodlně otočit, lehnout si a podobně. Optimální výběr je důležitý, malá bouda je nevhodná, ovšem příliš velká varianta může být pro psa také nekomfortní. Je dobré psa změřit, jeho délku i výšku. K hodnotám připočtěte zhruba 10 centimetrů a výsledkem je vhodná délka a šířka boudy.

Výběr materiálu

Jedním z velmi důležitých parametrů při výběru boudy pro psa je materiál. Dostupné jsou různé varianty, ovšem tou nejoblíbenější je dřevěná psí bouda. Ta je totiž útulná a teplá. Nabízí přitom dlouhou životnost při správné péči. Ideální je vybírat boudu, která má odnímatelnou střechu. Je tak umožněna mnohem snadnější údržba. Důležité je samozřejmě také lakování, aby dřevo vydrželo. S kvalitním výběrem získáte spolehlivou boudu, ve které se pes bude cítit dobře.

Komfortní prostředí

Bouda na psa musí dobře sloužit v létě i v zimě. Proto je vhodné zaměřit se na dostatečné zateplení, respektive izolaci. Můžete se tak spolehnout, že pes bude spokojený za jakéhokoli počasí. Pořídit lze i různé doplňky, například lamelovou clonu. Jde o praktickou součást vchodu - zamezí úniku tepla a umožňuje přitom snadný průchod.

Dřevěné boudy pro psy jsou skvělou volbou. Nejenže poskytují psovi to nejlepší, ale zároveň svým designem skvěle doplní jakoukoli zahradu.