Prodej firem: Předejte tu svou lidem, kteří navážou na vaši práci

30.11.2021

Jestliže máte fungující firmu, se kterou už nechcete pokračovat, můžete ji prodat někomu, kdo rád bude pokračovat ve vaší vizi. Prodej firem je skvělou službou, díky které nebudete muset řešit formality a vyhnete se různým nástrahám, které tento proces provází.

Konec s podnikáním

Nebaví vás už podnikat, nebo existují jiné důvody, proč to dál nejde? Aby vaše firma mohla i nadále pokračovat, je nabízen prodej firem. Jedná se o skvělý způsob, jak vaše firma může nadále fungovat, přičemž se ji jednoduše převezme někdo jiný. Záleží pouze na vašich prioritách - zda chcete z prodeje firmy získat hlavně finance, anebo byste rádi, aby podnikání pokračovalo ve stejných kolejích. Dle toho je hledán ten pravý zájemce, který byznys vezme do svých rukou.

Valuace

Valuace firmy je pro prodej aktivních firem velmi důležitá. Pokud tedy nemáte odhad, jaká je reálná cena vaší firmy na trhu, pak se obraťte na profesionály. Společnost se postará o ocenění firmy. Díky mnohaletým zkušenost na finančním trhu určí přesnou cenu, kterou můžete získat. Při valuaci jsou uplatněny nejen zkušenosti, ale také vlastní praxe a náhled na aktuální stav české i světové ekonomické situace.

Ideální kandidát

Při prodeji firmy je vždy dbáno na to, aby byla vybrána ta pravá protistrana. Určíte si tedy kritéria, která jsou pro vás důležitá. Ať už se jedná o zachování původních zaměstnanců, následování vašich vizí či neomezený provoz firmy. Dle toho je pak z široké databáze vybírán zájemce, který o vaši firmu má zájem. Klíčové jsou společné zájmy, přičemž společnost se postará také o nastavení pravidel, vyladění všech detailů a zajištění potřebných kroků pro prodej firmy či fúzi více společností.

Zprostředkování prodeje firmy vám nabízí skvělé možnosti. Nebudete tak muset samostatně řešit všechny náležitosti, přičemž společně najdete ideálního zájemce.