Přišli jste kvůli covidu o práci? Nebojte se změnit obor

28.05.2021

Pandemie koronaviru zásadně změnila trh práce. Dle průzkumu agentury STEM/MARK již osm procent lidí práci ztratilo a očekává se, že dalších 10 % lidí v nejbližší době obdrží výpověď. Nejvíce postiženými obory jsou gastronomie, cestovní ruch, služby a návrat do normálu je v nedohlednu. Pokud jste i vy pracovali v postižených odvětvích a covid vás připravil o zdroj příjmů, nebojte se udělat změnu a přejděte do jiného oboru.

Nebuďte na to sami

Změna profesního oboru je zásadním životním rozhodnutím. Abyste nešlápli vedle a zvolili tu správnou cestu, je vhodné využít pomoci kariérního kouče a psychologa v jedné osobě, který s vámi prozkoumá vaše talenty, silné stránky a směry, kterými se můžete vydat. Díky moderním technologiím navíc nemusíte za pomocí nikam dojíždět, stačí si domluvit konzultaci s psychologem online a můžete začít pracovat přímo z pohodlí vašeho domova.

Online koučink pro lepší uplatnění na trhu práce

Metody používané při online koučinku se soustřeďují na odhalení vašeho potenciálu. Pomocí vhodně volených otázek vás psycholog vede k hlubšímu zamyšlení, pomáhá vám s ujasněním vašich postojů a přístupů a s odhalením vašich silných a slabých stránek. Je vám zároveň podporou a motivací, pomáhá vám s překonáváním překážek a zažitých negativních postojů.

Během konzultací s psychologem online si budete vytvářet žebříček svých hodnot, naučíte se překonávat své limity, odstraňovat bloky a stanovíte si silnou vizi, na které budete dále pracovat. Díky tomu, že koučink probíhá online prostřednictvím telefonického či internetového připojení, můžete se naplno uvolnit ve svém domácím prostředí, a následně po ukončení sezení nechat doznít své prožitky. Pokud byste v průběhu online koučinku zjistili, že by vám přeci jen více vyhovovaly osobní konzultace, je tato změna možná. Online konzultace s psychologem vás navíc k ničemu nezavazují, rozhodnutí, zda budete chtít ve vaší cestě pokračovat, můžete učinit například po prvním zkušebním setkání. Nebojte se tedy udělat první krok a odemkněte díky profesnímu koučinku svůj potenciál.