Pořiďte si profesionální sportoviště i do vašeho města

07.07.2020

Ne zbytečně se říká, sportem ku zdraví. Přísloví, které platilo i před léty a které v dnešní moderní uspěchané době plné sedavých zaměstnání ještě více nabírá na pravdě. A platí navíc v každém věku. Podstatné je pak začít už v dětství, ale i v dospělosti můžete začít dělat nějaký sport. Klíčové je mít kde sportovat.

Profesionální sportoviště  do vašeho města
Profesionální sportoviště do vašeho města

Chcete mít sportovní halu i ve vaší obci?

Součástí občanské vybavenosti většiny měst jsou v současnosti sportoviště v podobě sportovních hal, hřišť nebo tenisových kurtů. Stávající obyvatelé konkrétního města či obce chtějí zpravidla po svých zastupitelích, aby jejich městě proběhla výstavba sportovišť. Jen málokde je totiž víceúčelových hřišť dost. Víceúčelové hřiště pak může být rovněž lákadlem pro potenciální obyvatele jednotlivých obcí. Dobře vybavená místa pak povětšinou vzkvétají a je v nich živo. Pěkně provedené sportoviště tomu pak bezesporu pomůže.

Nafukovací nebo pevnou halu? Pakliže je již rozhodnuto, že ke stavbě sportoviště skutečně dojde, nabízí se pak zájemcům nafukovací a pevné haly. Nafukovací a pevné haly lze bezproblémově skládat a případně přesouvat jinam, nicméně nafukovací haly jsou k tomuto účelu o něco lépe uzpůsobeny. Dávají jim přednost především provozovatelé sportovišť, kteří chtějí nafukovací halu na léto sundat a dopřát sportovcům hru na čerstvém vzduchu. Na druhou stranu vyjdou zase pevné haly o něco levněji, a to především v oblasti provozních nákladů, tedy aspoň ve vytápění.

Výběr povrchu sportoviště

Také je nutné zvážit, jaký si představujete bezúdržbový sportovních povrch. Možností je celá řada a to např. pravá umělá antuka, vpichované koberce, polypropylenové povrchy se zárukou až patnáct let a životností až neuvěřitelných 30 let či jiné sportovní povrchy dle potřeb a požadavků budoucích sportovců a objednatele. Možností je v současné době spousta a stačí jen ochota investovat peněžní prostředky do něčeho opravdu užitečného.