Pneumatiky Voltyre – kvalitní pneu

31.05.2020

Nakladač neboli lopatový nakladač je stavební stroj, určený k přemisťování a nakládání sypkých materiálů na krátké vzdálenosti. Smykem řízené nakladače se vyznačují kompaktními rozměry a svou velmi dobrou ovladatelností. Navíc jsou vybavené lopatou, a proto jsou vhodné pro provádění zemních prací. Pneumatika Voltyre je jim spolehlivou a bezpečnou oporou v každém terénu.

Pneumatiky Voltyre
Pneumatiky Voltyre

Kvalitní pneumatiky jsou základ

Výkonnost smykem řízeného nakladače je hodně závislá na použitém druhu pneumatik. Protože při práci nakladače musí pneumatika zvládnout mnohdy skutečně vysoké zátěže velkým nárazovým přetížením, a to především na přední ose při nabírání materiálu. Při smykovém řízení dochází k velkému opotřebení pneumatik. Proto se také pneumatiky pro smykem řízené nakladače vyrábí z podstatně tvrdších směsí než pneumatiky pro stroje s jiným způsobem řízení. Pneumatiky Voltyre jsou tím nejlepším obutím i pro váš smykem řízený nakladač.

Dělení pneumatik

Pneumatiky pro stavební kolové stroje se podle mezinárodních norem dělí na:

  • skupinu E - pneumatiky určené pro přepravní techniku
  • skupinu L - určené právě pro nakladače.
  • K písmenům E a L je dále přidáván číselný index, který udává typ pracovního prostředí, pro který je pneumatika určena.

Pro jednotlivá pracovní prostředí se mění hlavně profil běhounu a zesílení boční stěny pneumatiky. Pneu Voltyre jsou vhodné pro kombinovaný terén.

Pneu využívané pro smykem řízené nakladače

Pro nakladače řízené smykem se využívají jak bezdušové pneumatiky, tak i pneumatiky s duší. Při velmi vysokém riziku proražení pláště během prací lze využít také pneumatiky plné nebo membránové. Nejčastěji se používá diagonální konstrukce kostry pláště. Výrobce pneumatiky pak udává nejen rozměry, typ pracovního prostředí, pro které je pneu vhodná nebo typ konstrukce, ale také počet pláten, ze kterých je pneumatika vyrobena. I tento parametr pak má zásadní vliv na odolnost vůči proražení pneumatiky.

Bez kvalitních pneumatik vám nakladač dlouho moc dobře neposlouží. Stejně tak jako my potřebujeme pevnou a kvalitní obuv - potřebuje dobré obutí také váš smykem řízený nakladač.