Piklerové trojúhelník: Dopřejte dítěti spoustu zábavy, při které navíc podpoří svůj rozvoj

15.07.2021

Piklerové trojúhelník patří mezi Montessori pomůcky. Díky tomu se tak nejedná pouze o obyčejnou hračku. Dítě se díky ní zabaví, užije si zábavu, a přitom se bude také rozvíjet. Na výběr navíc máte i z dalších možností kromě trojúhelníku.

Piklerové trojúhelník

Jedná o trojúhelník nazývaný také jako Piklerové trojúhelník či pikler triangle. Díky svému tvaru umožňuje dětem lézt, zlepšovat se v samostatném pohybu i volné hře. Hlavní myšlenkou bylo, aby tento trojúhelník respektoval potřeby každého dítěte, které jsou individuální. Vybírat lze z různých velikostí a barevných provedení, nabídka je široká. Jestliže tedy hledáte skvělou hračku, pak je pikler triangle ideální volbou.

Duhové houpačky

Kromě zmíněného trojúhelníku můžete pro rozvoj dítěte využít také duhové houpačky. Ty si užije kojenec i větší dítě. Poslouží totiž jako prolézačka, houpačka, či prostor pro trénink stability. Děti si z ní navíc mohou vytvořit třeba také úkryt. Nabízí tedy mnoho možností. Skvělým doplňkem jsou pak ještě Montessori skluzavka a Montessori žebřík, které ještě rozšiřují možnosti pro hraní.

Další pomůcky

Pořídit můžete samozřejmě také další Montessori hračky, díky kterým dítě zaujmete. Jedná se například o Montessori válec s kuličkami. Ten je ve veselém provedení, podpoří hrubý motorický pohyb dítěte, ovšem zapojí ho také vizuálně a sluchově. Kromě toho lze zakoupit také Montessori nábytek. Skvělou pomůckou je učící věž, která umožňuje trávit čas s dítětem i při běžných domácích pracích.

Montessori hračky a další pomůcky jsou skvělým prostředkem, kterým můžete své dítě rozvíjet. Ocení ho nejmenší i větší děti, takže není třeba se nijak omezovat. Jedná se přitom o praktické doplňky, jež lze využít na mnoho různých způsobů.