PDR aneb proč se stát certifikovaným odborníkem?

12.04.2023

Počet motorových vozidel v České republice každý rokem stoupá o několik tisíc kusů, což na trhu otevírá zcela nové možnosti. V silách automobilek a jejich regionálních zastoupení totiž není obsluhovat a servisovat veškerá vozidla dané značky. Tím pádem je zde lukrativní prostor pro šikovné automechaniky s odpovídajícími dovednostmi a znalostmi, mezi které se nyní můžete zařadit i vy.

Proč mít certifikát?

Technologie PDR se stává v posledních několika letech obrovsky populární, čemuž se není nutné divit. Řada majitelů aut se totiž potýká s drobným poškozením karoserie, které vzniklo běžným opotřebením nebo vlivem přírody. Typicky se jedná o důlky po krupobití. Jakmile jako mechanik disponujete certifikátem PDR, můžete se prakticky ihned pustit do opravy, a to s využitím této moderní technologie.

Kdo vás bude školit?

Kvalita jakéhokoliv školení samozřejmě závisí primárně na informacích, které vám budou prostřednictvím školitelů předány. Ve specializované společnosti zabývající se rozšířením dovedností v oblasti oprav motorových vozidel však působí pouze zkušení lektoři. Ty se před 20 lety zavděčili za obrovskou popularizaci technologie Paintless Dent Repair, takže v tuzemsku není nikdo, kdo by byl v této oblasti povolanější.

Pro koho je školení určeno?

Kurz PDR má obrovskou výhodu v univerzálnosti a otevřenosti. Předem totiž není určeno, kdo se takového školení může zúčastnit. Nezáleží tedy na tom, jestli jste zkušenými mechaniky nebo jste právě vyšli z učiliště. Technologie PDR je natolik jednoduchá, že si ji může prostřednictvím zkušených lektorů osvojit prakticky kdekoliv. Díky tomu budete schopni lépe uspokojovat potřeby vašich zákazníků.

Chcete-li držet krok s moderními trendy, pak je školení na PDR naprostou nezbytností. Nemusíte se však ničeho obávat, protože se nejedná o nic složitého.