Ostrov Gozo: Ubytujte se v srdci malebného městečka Xlendi

17.02.2022

Ostrov Gozo je součástí maltského souostroví a rozhodně se nenechá zahanbit o něco známější Maltou. V této lokalitě vás čeká dechberoucí příroda, teplé moře a spousta sluníčka. Městečko Xlendi je klidnou lokalitou, ovšem rozhodně se zde nebudete nudit.

Dovolená Malta

Souostroví Malta je tvořeno třemi ostrovy - Gozo, Malta a Comino. Dovolená na Maltě může mít mnoho podob, pokud hledáte klidné místo pro příjemnou dovolenou, pak je ostrov Gozo tou správnou volbou. Městečko Xlendi je považováno za jedno z nejmalebnějších, ubytováním v této lokalitě neuděláte chybu. Nabízí se Arzella Apartments, kde pro ubytování Malta nabízí vše potřebné. Pokoje v Arzella Aparments jsou skvěle vybavené a hodí se pro dospělé i děti. Navíc jsou zde vítáni i domácí mazlíčci.

Příjemný relax

Každého, kdo si rád užívá slunění u vody, potěší místní pláže. Vaší pozornosti by neměla uniknout pláž Ramla, která je netradiční oranžovočerveným jemným pískem. Přímo v Xlendi se pak nachází menší zátoka s klidnou pláží. Ta se díky mírnému vstupu do vody hodí i pro děti. Na pobřeží navíc najdete několik restaurací, naobědvat se tak můžete rovnou u vody a pak si užít relax v poklidné atmosféře městečka.

Aktivní dovolená

Pokud se nechcete jen slunit na pláži, nabízí se i spousta různých aktivit. Gozo je oblíbené hlavně potápěči, je zde totiž hned několik skvělých míst - Modrá díra, Krokodýlí skála, Wied Il Gashri a mnoho dalších. Vyzkoušet však můžete i jiné vodní sporty. Dále pak můžete vyrazit na kole či pěšky po okolí, obdivovat památky a seznámit se s místní kulturou či okusit místní gastronomii. Dovolená Gozo je skvělým dobrodružstvím.

Apartmány Malta vám poskytnou příjemné zázemí, kde můžete spočinout. Na ostrově vás čeká mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu.