Oprava hromosvodu aneb proč je důležité stav hromosvodů nepodceňovat?

07.12.2020

Doba moderních technologií výrazně pokročila, ale i přesto nedokázali vědci vymyslet nový způsob ochrany před blesky. Bouřky se báli už naši předci, ovšem v současnosti je pro nás bouřka jenom dalším jevem přírody, který nás nemůže nijak výrazně ohrozit. Opravdu? Blesky v sobě skrývají obrovskou energii, a pokud není hromosvod v prvotřídním stavu, může obyčejná bouřka skončit velkou katastrofou. Oprava hromosvodu musí probíhat pravidelně.

Oprava hromosvodu
Oprava hromosvodu

Úder bleskem je hodně nebezpečný

I pod střechou rodinného domu nebo bytu bychom se bouřky a blesků měli obávat. Oprava hromosvodu a jeho pravidelné revize by se určitě neměla podceňovat. Úder blesku do budovy je totiž nebezpečný nejenom pro obyvatele daného obydlí, ale také pro veškeré elektrické rozvody a spotřebiče. Může dojít ke zkratu, což určitě nikdo z vás nechce. Určitým řešením je revize hromosvodů, kterou byste měli provádět minimálně jednou za 4 roky.

Je váš hromosvod poškozený?

Během revize hromosvodů se může stát, že technik zjistí určité závady. V takovém případě je na místě okamžitě provést nápravu. Mimořádná revize hromosvodu se provádí nejenom při podezření na poškození zařízení, ale také po úderu bleskem do budovy. Hromosvod totiž musí uzemnit obrovské množství energie, takže v průběhu bouřky může dojít k jeho poškození.

Koho si na opravu hromosvodu objednat?

Opravu hromosvodu si objednejte pouze u renomované společnosti, jejíž pracovníci se mohou pyšnit dlouholetými zkušenostmi. Kromě hromosvodů se totiž specializují také na revize elektrozařízení, revize elektroinstalace nebo revize elektrospotřebičů. Všechny tyto přístroje mohou dostát poškození vlivem úderu blesku, a proto se určitě vyplatí jejich pravidelné kontroly.

Revize elektro můžete spojit s revizí a případnou opravou hromosvodu. Určitě je lepší udržovat hromosvod v perfektním stavu než se strachovat, zda do vašeho domu udeří blesk.