Ochranné fólie aneb jak efektivně chránit interiér vaší domácnosti?

04.01.2021

Bydlíte v nebezpečnější čtvrti velkého města a bojíte se, že by se váš dům stal terčem nájezdu vandalů a zlodějů? Řešením jsou ochranné fólie, které z jakéhokoliv domu udělají prakticky nedobytnou pevnost. Díky speciálnímu materiálu jsou nenápadné a z větší vzdálenosti prakticky nezjistitelné. Zloděje tedy čeká hodně nemilé překvapení, protože fólie jsou neuvěřitelně odolné.

Ochranné fólie
Ochranné fólie

Z čeho jsou fólie vyrobeny?

Ochranné fólie vděčí za svou prvotřídní pevnost hlavně polyesteru. Tato látka se pyšní nejenom vynikající pevností, ale díky své bezbarvosti umožňuje vyrobení fólie s dobrou průhledností. Moderní výrobní technologie navíc umožňují volbu zabarvení fólie na přání, čímž se může zvýšit protisluneční ochrana. Tyto fólie totiž chrání domácnost nejen před vhozenými předměty a zloději, ale také před škodlivým UV zářením způsobujícím blednutí a stárnutí interiérového vybavení.

Kde mohou být instalovány?

Bezpečnostní fólie lze bez větších problémů aplikovat na libovolné okenice, výlohu, nebo dokonce vitráže. Tím pádem se nebudete muset obávat útoku vandalů, ani přírodních živlů. Sklo po ataku sice praskne, ale ochranná fólie ho udrží pohromadě, čímž zabrání jeho vypadnutí. Další obrovskou výhodou je, že se kolem poškozeného skla nenachází žádné střepy, o něž byste se mohli pořezat. Fólie jsou natolik populární, že se dnes montují i do okenic opatřených mřížemi.

Jak se o ochranné fólie starat?

Další velkou výhodou ochranných fólií je jejich bezúdržbovost. Po aplikaci jim nemusíte věnovat žádnou speciální péči. S prvním mytím počkejte přibližně 30 dní, aby mělo lepidlo dostatek času vyschnout a vytvrdnout. Není potřeba shánět speciální přípravky, protože si bohatě vystačíte s běžným saponátem a teplou vodou. Určitě si můžete pomoci gumovou stěrkou nebo měkkým kusem látky, ale rozhodně se vyhněte škrabkám nebo drátěnkám.

Po aplikaci ochranné fólie na okna už se o svou domácnost nebudete muset obávat. Fólie ochrání váš domov před všemi přírodními vlivy.