Nepodceňujte očkování na dovolenou

22.05.2019

Cestování mimo hranice České republiky s sebou přináší nespočet zážitků, fotek, nové přátele či zaměstnání. Nikdo si však nepotřebuje přivézt zpět domů nepříjemnou, v horším případě neléčitelnou nemoc. Exotické krajiny jsou pro běžného turistu nebezpečené zejména kvůli bakteriím a virům, které v našich podmínkách nenajdeme. Právě kvůli tomu jsou například v Africe konkrétní očkování ne doporučená, nýbrž povinná. Dříve než vyrazíte do vzdálenějších koutů světa, je vhodné absolvovat konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, či další očkovací centra v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Očkování na dovolenou
Očkování na dovolenou

Takováto pracoviště se zaměřují jak na povinná očkování, tak na očkování doporučená a zároveň na očkování do ciziny. Očkovací plán před dovolenou, kde jsou očkování proti vybraným chorobám povinná, je třeba navrhnout již pár týdnů před dovolenou. Poradna cestovní medicíny zajistí svým zákazníkům nikoliv jenom očkování do ciziny, ale poskytne rovněž medikamenty, vybaví cestovní lékárničku, předepíše antibiotika, antimalarika, léky na střevní chřipku. Samozřejmou záležitostí je vystavení mezinárodního očkovacího průkazu. V poradně lze koupit rovněž extrémní repelenty, a dostanete zde také obecná doporučení na dovolenou v tropech a subtropech.

Očkovací centrum není jenom šikovným společníkem před zahraniční cestou. Dlouhodobým pobytem v cizině, ale i neocenitelným pomocníkem pro očkování před závažnými onemocněními. Zájemcům se dávají očkování proti klíšťové encefalitidě, černému kašli, dětské obrně, meningokoku, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, tetanu, rakovině děložního čípku, záškrtu i vzteklině. Nepříjemná je také žloutenka, očkuje se proti žloutenkovým typům A a B. Také si zde můžete nechat komplexně vyšetřit svoji imunitu.