Motoinzerce přináší zajímavosti ze světa moto

11.11.2019

Inzerát je textové sdělení, které informuje o prodeji nebo nabídce nějakého zboží či služeb. Předmětem inzerátu může být prakticky cokoliv. Na nabídku se pak ozývají potencionální zájemci. Aby byly inzeráty přehledné, rozdělují se do skupin a kategorií podle druhu zboží a služeb. Motoinzerce by tak kupříkladu zahrnovala všechno, co se týče motorek a jejich příslušenství.

Motoinzerce na Inzabaz.cz
Motoinzerce na Inzabaz.cz

Co mohu nabízet a prodávat

Díky inzerátům může člověk ostatním nabízet prakticky cokoliv. Inzertní weby fungují bez poplatku za vložení inzerátu a připlácejí se pouze doplňkové služby, jako je upřednostnění daného inzerátu nebo delší doba, po kterou se inzerát bude zobrazovat. Inzeráty v ostatních médiích pak bývají zpoplatněné. Proto jsou internetové inzerce mezi lidmi nejoblíbenější a nejvyhledávanější. Pro lepší orientaci mezi nabízenými produkty se inzeráty kategoricky rozdělují. V sekci motoinzerce lidé budou vždy hledat jen příslušenství a doplňky k motorkám nebo stroje samotné.

Jaká jsou pravidla

I když jde o prodej mezi lidmi, kdy si podmínky dohodnou vždy jen zúčastněné strany, tedy ten, co prodává a ten co nakupuje, i prodej přes inzerát se musí řídit určitými pravidly. Inzerent - ten kdo něco nabízí, musí vždy přesně a jasně uvést aktuální stav zboží a nesmí žádné okolnosti zatajit. Pokud by se tak stalo má nakupující právo využít zákonnou záruční lhůtu. Pokud ovšem dojde již k předání samotného zboží, zpětně se na záruku nelze odvolávat.

Pozor na podvodníky

I když je tento způsob nakupování velmi oblíbený, je nutné být obezřetní. Nejlepší je, když si inzerenta ověříte a víte, s kým máte tu čest. Pojistit se je dobré v případě, že se zboží má doručit poštou. Nejlepším způsobem, jak zboží zkontrolovat je pak osobní předání, které je zárukou největší jistoty v tomto případě. Prodávat lze přes inzerát buď za cenu předem pevně stanovenou - fixní, nebo formou aukce, kdy po nějakou dobu mohou lidé reagovat na nabídku a přihazovat částku. Ta nejvyšší pak vyhrává.

Už jste taky někdy něco koupili nebo prodali přes inzerát?