Matrace, která potěšila mou babičku v pečovatelském domě

06.08.2020

Již dva roky žije má babička v domově s pečovatelskou službou, jelikož jí její zdravotní stav nedovoluje žít ve svém bytě, ve kterém již poslední roky žila sama bez dědečka, která náhle zemřel. Pečovatelský dům, který ji vybrala má maminka, je velmi sympatický, a to včetně personálu, který se o babičku stará. 

Matrace
Matrace


Jednu výtku bych ovšem přece jen měla, a to ke stavu vybavení, které v domově je. Babička totiž žije ve standardním pokoji, ve kterém má na své posteli velmi nekvalitní starou a dalo by se říci, že skutečně velmi proleželou matraci, ze které jí bolí záda. Zdravotní matraci, kterou měla doma, ovšem nelze do postele dát, jelikož má naprosto odlišnou velikost. Tudíž jsem se s maminkou rozhodla pro koupi nové matrace, která nebude ubírat jejímu zdraví na vitalitě.

Matrace se babičce zamlouvá

Babička, ač sama rozhodně nikdy nepřizná, že jí něco bolí či trápí tvrdila, že jí spánek na matraci v domově vůbec nevadí. My ovšem s maminkou moc dobře víme, že to není pravda a babička pouze nechce, aby byla někomu na obtíž. Když jsem se tak v jejích dveřích objevila s novou matrací v ruce, nadšení v jejích očích bylo více než patrné. Matrace se jí zamlouvala od první chvíle. Nevěřila totiž tomu, že může být něco tak pohodlného. Snažila jsem se jí vybrat takovou matraci, která by byla ještě o třídu lepší než ta, kterou má doma, a to se mi myslím podařilo.

Zdravotní matrace s licencí

Matrace, na které babička nyní spí v pečovatelském domě, patří do kategorie zdravotních matrací, které mají licenci a které jsou ověřeny klinickými testy. Matrace má rovněž sedm zón, které se dokonale přizpůsobí anatomii lidského těla, což je nejen v pokročilém věku velmi důležité. Dopřát si spánek na pohodlné matraci by tak měl rozhodně každý, a to bez ohledu na svůj věk. Jsem ráda, že jsem babičce udělala alespoň takovouto radost, když se jí v posledních letech obrátil její dosavadní život zcela vzhůru nohama.