Lisabon zajímavosti aneb co vás zaujme na tomto historií dýchajícím místě na samém konci Evropy

26.08.2020

Ryby, plody moře, silné a výrazné polévky nebo nepřekonatelně dobré dezerty zde můžete zapíjet pravým portským vínem, přitom se z krásných teras restaurací můžete dívat z výšky na všechny krásy hlavního města Portugalska. Lisabon - zajímavosti vás dostanou do kolen a určitě se sem budete chtít znovu vrátit.

Lisabon zajímavosti
Lisabon zajímavosti

Nevynechejte "čtvrť objevů"

Lisabon zajímavosti jsou tady na každém kroku. Dýchat na vás bude nejen čerstvý středomořský vánek vonící po mořské soli, ale také historie spojená s příběhy dávných cestovatelů. Lisabon v dřívějších dobách byl místem, kde se hojně obchodovalo, a právě odtud vyrážela řada slavných cestovatelů na své plavby do Asie nebo Afriky. V okrajové části města zvané Belém, které se přezdívá "čtvrť objevů" najdete i Památník objevitelů, který připomíná největší a nejslavnější události portugalské historie.

Silné portské, které ochutnáte jen tady

Již po dlouhá staletí vyvážejí Portugalci své slavné, vynikající, a hlavně silné portské víno do celého světa. Tento lahodný mok si ale nejlépe vychutnáte právě tady v jeho domovině. Lisabon je proslulý svými restauracemi - najdete zde nejenom ty velmi luxusní, ale i obyčejné zapadlé malé restaurace, kde se dobře najíte i napijete, i když máte jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou. Rozhodně vyzkoušejte zdejší polévky, které jsou vyhlášené pro svou poctivost - a najdete je na každém rohu.

Hlavní město, které obepínají pláže

Nenajdete moc hlavních měst, která by byla obepínána mořskými plážemi, co máte doslova na dosah ruky. Od ruchu velkoměsta si tak můžete kdykoliv odpočinout právě na jedné z místních pláží. Za zmínku také stojí výlet v proslulých žlutých lanovkách, které vás vyvezou vysoko nad město. Celý Lisabon se totiž rozléhá na vysokých kopcích, když se dostanete až nahoru k Hradu svatého Jiří, budete mít překrásný výhled na celé město - a to rozhodně stojí za to!

Tohle slunečné město si oblíbíte a okamžitě zamilujete.