Komíny Schiedel jsou jasnou volbou pro váš dům

26.06.2020

Když přijde na stavbu nového domu, či úpravu toho stávajícího, je potřeba věnovat výběru všech částí dostatek času a pozornosti. V tomto ohledu je rozhodně na místě posunout finance stranou a soustředit se na kvalitu a spolehlivost, jakou vám mohou zaručit například komíny Schiedel.

Komíny Schiedel
Komíny Schiedel

Kam svůj komín hodláte umístit?

Před samotnou stavbou a koupí je vhodné si uvědomit, zda chcete komín umístit dovnitř nebo ven. Častěji dnes lidé volí umístit komín dovnitř domu, ale pokud vám tato idea nevyhovuje, není problém mu najít místo venku. Možností je v dnešní době už spousta a vše se dá zvládnout tak, aby to působilo esteticky a v souladu se stylem vašeho domu. Chytrou a doporučovanou volbou se v posledních letech stávají komíny Schiedel s dlouholetou tradicí. Takže pokud si s výběrem nebudete jisti, můžete se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou vybrat to nejlepší pro váš dům.

Zvolte si materiál

Dnes už je nabídka poněkud širší, ale osvědčeným materiálem komínů Schiedel je kvalitní nerez. Výhodou je navíc také keramická vložka s hladkým vnitřním povrchem, která zajistí ten správný odvod. Dělí se hned na několik typů, takže si na své přijde opravdu každý, ať už se jedná o dřevostavbu či zděné domy. Nezapomínejte ovšem před výběrem zhodnotit tepelný výkon krbu a krbových kamen. Díky tomu pak budete moc zvolit ideální průměr a výšku komínu. Při tom všem je potřeba neopomenout také na způsob, jakým vyřešíte nadstřešní část. Spoustu typů lze dnes nalézt na internetu.

Mají své výhody

Mezi ty hlavní a nejpodstatnější plusy komínů Schiedel bezpochyby patří délka záruční lhůty, která se u nich pohybuje od pěti až do třiceti let. Při výběru komínu je proto nutno dbát na to, abyste si zvolili spolehlivou a osvědčenou firmu.

Veškeré své záměry nejdříve konzultujte s projektanty.