Kojenecké potřeby pro nošení dětí – šátek, nebo nosítko?

02.04.2021

Jestliže sháníte kojenecké potřeby, které vám ulehčí péči o děťátko, pak jsou různá nosítka a šátky skvělou volbou. Jedná se o komfortní řešení jak pro rodiče, tak pro dítě. Jenže která z těchto variant je lepší?

Jak vybírat?

Na trhu najdete celou řadu různých produktů, které slouží pro nošení kojenců i větších dětí. Nejdůležitější je zvážit při výběru, které kojenecké potřeby pro vás budou výhodnější. Jak šátek, tak i nosítko nabízí určité výhody, ovšem i nevýhody. Je proto třeba pečlivě zvážit, co se pro vaši situaci hodí nejvíce. Mnoho rodičů s oblibou využívá obě varianty, každá se však může hodit v jiných situacích.

Šátky

Hlavní výhodou šátku je, že se dokáže skvěle přizpůsobit. Můžete ho tak využívat v různém věku dítěte, ideální je zejména pro malá miminka. Ovšem jeho nosnost ve většině případů umožňuje nošení i větších dětí. Výhodou pro rodiče je, že se šátek snadno přizpůsobí komukoliv, není proto třeba složitě nastavovat popruhy a měnit velikost. Jenže problémem může být u těchto kojeneckých potřeb hlavně prvotní obtíže s vázáním. To není zrovna jednoduché, po pár pokusech se to však jistě naučíte.

Nosítka

Pořizovací cena nosítek bývá o něco vyšší, ovšem rozhodně mají co nabídnout. Výhodou nosítka je skvělé tvarování, díky kterému je nošení pohodlné pro obě strany. V nosítku se nabízí dvě možnosti, jak dítko nosit - a to čelem, či zády k rodiči. Řada z produktů má navíc i skvělé doplňky jako je třeba bryndáček nebo připínací kapuce, která ochrání vaši ratolest před nepříznivým počasím. Materiály použity k výrobě mají skvělé vlastnosti, díky nimž bude nošení pohodlné i v teplém počasí.

Vlastnosti šátků i nosítek se trochu liší, ovšem to neznamená, že by některý z nich byl špatnou volbou. Záleží jen na vás, pro co se rozhodnete. Rozhodně se nebojte vyzkoušet si obojí.