Cena jurty aneb na kolik vyjde neobvyklé útulné bydlení?

12.10.2022

Popularita jurt v Česku v posledních několika letech obrovsky stoupá. Ještě před několika lety jste na zahradách narazili pouze na jednotky kusů těchto originálních staveb, zatímco v současné době jsou jurty téměř v každé vesnici. Není se ani čemu divit, protože se vzrůstající hladinou stresu a tlakem z pracovního prostředí hledá stále větší množství lidí oázu klidu, kde by mohli vypnout od světa okolo. Právě takovou možnost jim za výhodné ceny nabízí kvalitní jurty.

Základní varianta

Nejlevnější variantu logicky představuje jurta určená pro sezónní použití. Díky její technologické konstituci nedisponuje zateplenou podlahou ani tepelnou izolací, takže v ní určitě nepřečkáte chladnější dny. Oproti tomu nabízí velká polykarbonátová okna a pyšní se příznivou cenovkou. U specializované společnosti seženete sezónní jurty o průměru 6 metrů za přibližně 250 tisíc Kč, což je mnohonásobně nižší cenovka než za zděnou chatu téže velikosti.

Varianta pro náročné

Určité vylepšení představuje celoroční jurta. Cena se u specializované společnosti pohybuje na hranici 500 tisíc Kč, což se může zdát hodně. Je třeba si ovšem uvědomit, že za tuto cenu získáte relativně velké obydlí, které je navíc perfektně vybavené. Samozřejmostí je zateplená podlaha i tepelná izolace a také kamna společně s kuchyní. Díky těmto moderním vymoženostem v jurtě přečkáte i lehčí mrazíky. Velkou výhodou jsou velká francouzská okna, díky nimž budete mít úžasný výhled do okolní přírody.

Celoroční jurta pro nejnáročnější zákazníky

Pokud byste se chtěli do jurty nastěhovat natrvalo, pak musíte počítat s ještě vyššími finančními náklady. Cena jurty v tomto případě atakuje hranici 900 tisíc Kč, což je však relativně málo vzhledem k tomu, že získáváte plnohodnotné a pohodlné celoroční bydlení. Obydlí totiž disponuje nejenom kamny a kuchyní, ale také klasickým sociálním zařízením. Tepelná izolace podlah i stěn je pochopitelně samozřejmostí, takže vám během celoročního pobytu v jurtě nebude vůbec nic chybět.

I když se mohou ceny jurt zdát vysoké, opak je pravdou. Za výhodnou cenu totiž získáváte originální ubytovací prostor, který vás navíc nabije pozitivní energií a kde zapomenete na všechny problémy.