Beskydy na kole – TOP místa, která musíte navštívit

16.07.2020

Chystáte se vydat do krásné a nedotčené přírody? Beskydy na kole jsou super tipem, jak si konečně odpočinout od každodenního shonu a vydat se na prodloužený víkend do krásné kopcovité krajiny s nádhernými výhledy. Jaká místa si nesmíte nechat ujít?

Beskydy na kole
Beskydy na kole


Když je pohyb radost

Beskydy jsou pro milovníky cyklistiky ideální prostředí - překrásná příroda, udržované stezky, a velké množství zajímavých míst a výhledů. Ideální pro všechny, kdo rádi poznávají krásu přírody, i pohodu u táboráku s kytarou a grilovanými dobrotami. Rádi byste si dali do těla, a večer to spláchli výtečným pivem z Beskydského pivovárku? Beskydy na kole jsou pro vás to pravé! Vydejte se na prodloužený víkend, který vás nadchne. Pohyb v krásné přírodě je ten pravý relax.

Kam se vydat?

Máte v plánu objevovat Beskdy na kole? Jedním z míst, které rozhodně nesmíte vynechat, je nejvyšší hora Moravskoslezských Beskyd, Lysá hora. Z ní se vám otevírá nádherný výhled do širého kraje. Navíc se na její vrchol dostanete po pohodlné asfaltové cestě, která je přímo rájem pro cyklisty. Jel se na ní proslulý Závod míru. Na vrcholu hory jsou navíc chaty s restaurací - ideální možnost si před sjezdem dolů dát něco dobrého na zub.

Přehrada i proslulé Pustevny

Další z míst, která nesmíte při cyklo toulkách Beskydami vynechat, je přehrada Šance. Tam je možné absolvovat i prohlídku hráze. Až se pořádně rozhlédnete po okolí a užijete si tuto trasu, večer si dejte něco dobrého u táboráku a načerpejte síly na nový den. To se zase vydáte na Pustevny po Cyrilometodějské stezce. Dodáte si odvahu a vydáte se i k soše boha Radegasta? Nebo si užijete krásný sjezd po Knížecí cestě až do Frenštátu pod Radhoštěm a vydáte se do Kopřivnice, kde je proslulé muzeum Tatra?

Přejeme vám krásný prodloužený víkend v Beskydech.