Alpha GPC vám pomůže s pamětí před zkouškami

28.11.2020

Znáte to - je před vámi složitá zkouška a vy najednou zjišťujete, že jste tak vystresovaní, že nejste schopni se naučit vůbec nic, natož tak něco v klidu přečíst. To je naprosto běžný staav, který se u mnoha z nás projevuje. A ještě běžnější je pomoci si díky přírodním prostředkům, co nám zlepší koncentraci a pomůže s pamětí. Tím je Alpha-GPC. Jaké má další zdravotní přínosy?

Přírodní doplněk stravy - Alpha-GPC
Přírodní doplněk stravy - Alpha-GPC

Co je Alpha-GPC?

Alfa-GPC (L-alfa-glycerylfosforylcholin nebo cholin-alfa-fosfát) je fosfolipid nezbytný pro zdraví mozku. Poskytuje cholin pro buněčné membrány a produkci myelinu, a vyživuje tak nervový systém. Cholin z Alfa-GPC také vytváří acetylcholin, neurotransmiter, který udržuje vaše kognitivní a svalové funkce. Přírodní zdroje obsahují pouze stopové množství alfa-GCP, ale vaše tělo si ho dokáže vyrobit z cholinu.

Mezi potraviny bohaté na cholin patří:

  • hovězí játra
  • vejce
  • kuře
  • celá zrna
  • sójové boby

Zlepšení paměti před zkouškami

Jak již bylo zmíněno, Alpha-GPC produkuje cholin. To je významná látka, která dokáže přimět mozek, aby se stal aktivnější, a lépe tak zpracovával informace, které se k němu dostanou, čímž dojde ke zlepšení paměti. Zároveň ale dokáže zlepšit pozornost, takže se vám bude snáze učit a budete odolnější proti stresu, který mnohokrát při přípravě na důležitou zkoušku nastává. Také pocítíte, že se vám zvýší energie, takže nebudete z učení hned tak unavení.

Alpha-GPC jako výživa pro sportovce

Není tedy vůbec divu, že díky příznivým účinkům je Alpha GPC mnohdy používána jako přírodní výživa pro sportovce. Slovíčko "přírodní" je v tomto případě opravdu důležité, protože by někdo mohl namítnout, že se jedná o doping. Nic takového nehrozí. A ani při dlouhodobém užívání nemůže způsobit žádné nežádoucí účinky. Pouze v případě, že užíváte větší než doporučené množství, mohou se objevit bolesti hlavy, nervozita, bolest žaludku a úzkost.

Alpha-GPC je kouzelnice mezi přírodními doplňky.