Topení Planar: Ideální řešení pro vytápění různých dopravních prostředků

14.01.2022

Topení Planar nabízí nejúčinnější řešení pro vytápění různých prostor - interiér kabiny, nákladový prostor či interiér stavebních strojů a plavidel. Nabízí tak široké možnost využití, přičemž konkrétní model můžete volit podle daného dopravního prostředku.

Teplovzdušné topení

Teplovzdušné topení Planar je tím nejlepším způsobem pro vytápění interiéru. Využijete ho tak například při přepravě nákladů citlivých na nízké teploty, či pro vytápění spacích prostor, dopravních prostředků městské dopravy a podobně. Spalovat může palivo ze samostatné či palivové nádrže. Vybírat přitom můžete z několika modelů, zejména podle jejich výkonu a rozměrů.

Modely topení

První variantou topení značky Planar je model 44D, přičemž ohřívač vzduchu má maximální výkon 4 kW. Hodí se tak i pro velké interiéry či nákladní vozidla provozována v extrémních klimatických podmínkách. Umožňuje rychlé vyhřátí. Druhou možností je pak model 2D, jehož výkon jsou 2 kW. Nabízí nejmenší rozměry, díky čemuž se hodí i k instalaci do malých automobilů. Bez problému jím tak můžete nahradit topné zařízení jiných značek, třeba v případě, že dojde k jejich poruše.

Dimenzování topného zařízení

Abyste mohli vybrat to pravé zařízení, je třeba přizpůsobit ho prostoru, který chcete vytápět. K tomu slouží vzorec pro dimenzování vzduchového topného zařízení. Je třeba brát v potaz vnější rozměry daného prostoru, venkovní teplotu a požadovanou průměrnou teplotu vzduchu. Kromě toho je důležitý také součinitel tepelné vodivosti pro obložení stěn. Díky těmto údajům si zvládnete vypočítat, jaké zařízení pro vás bude to pravé.

Jestliže si při výběru teplovzdušného topení nejste jistí, můžete se obrátit na odborníky, kteří vám s radostí poradí. Nemusíte se tak bát, že byste vybrali špatně.