Tandemový seskok padákem je adrenalin, který musíte zažít

18.05.2020

Ne každý o sobě může hrdě prohlásit, že patří mezi nadšence adrenalinových sportů či podobných, strach nahánějících aktivit. Ale jak se říká, všechno se má jednou zkusit. A seskok padákem se do těchto "must have" činností rozhodně počítá. Ač se to může zdát jako děsivá věc, seskočit z letadla a letět volným pádem, to je nezapomenutelný zážitek, kterého rozhodně nebudete litovat.

Tandemový seskok padákem
Tandemový seskok padákem

Co vás před seskokem čeká

Než se plně vyškoleni ocitnete v letadle, musíte projít zhruba dvacetiminutovou přípravou, během které vám pověřený instruktor vysvětlí vše potřebné, co byste měli znát. Je také důležité vědět, zda jste sami, co se týče vašeho zdraví, na skok padákem připraveni. Minimální věková hranice pro tandemový seskok padákem je osm let. Co se týče maximálního věku, jde spíše o doporučené omezení. Pokud jste tedy kupříkladu překročili hranici 65 let, je dobré tento nápad konzultovat s vaším lékařem.

A co s sebou?

Kombinézu, ochranné brýle a speciální přilbu dostanete přímo na místě. Pro pohodlí je vždy dobré zvolit sportovní obuv i oblečení. Co nesmíte hlavně zapomenout, je dobrá nálada. S tou jde všechno lépe. A co byste naopak měli nechat doma? Rozhodně strach. Není třeba se ničeho bát. Při ruce budete mít zkušeného a osvědčeného parašutistu, který se postará o to, aby váš seskok padákem proběhl bez jakýkoliv komplikací.

Ideální dárek

Máte-li ve svém okolí milovníka adrenalinu, seskok padákem jako dárek k narozeninám rozhodně nebude šlápnutím vedle. Skok z 1800 metrů je bezpochyby zážitkem, na který bude ještě dlouho vzpomínat. Poukazem na tuto atrakci můžete potěšit svoje přátele, příbuzné nebo třeba své děti, které touží po novém dobrodružství. Ceník této aktivity se v kategorii pro dospělé obvykle pohybuje zhruba kolem 3500 korun. V ceně je také automaticky zahrnuto pojištění.

Tek neváhejte - a skočte do toho!