Rychlozavinovačky usnadní péči o miminko. Které další nezbytnosti zařadit do výbavičky?

06.07.2020

Před příchodem nového přírůstku do rodiny se každá budoucí maminka snaží mít všechno pečlivě předem připravené. Na nic nezapomenout je hodně důležité. Užijte si první měsíce společného života v klidu a mějte všechno po ruce. Na co určitě nezapomenout?

Rychlozavinovačka modrá
Rychlozavinovačka modrá

Rukávníky na kočárek, aby vaše ruce byly v teple

Pokud se miminko narodí do chladného zimního období, mělo by mít k tomu uzpůsobenou i výbavičku. Maminky by na sebe ale také neměly zapomínat. Vozit kočárek v zimě není žádná legrace, rukávníky na kočárek však vaše ruce spolehlivě ochrání. Snadno a rychle se dají připnout přímo na rukojeť kočárku a díky své vyteplené vrstvě zahřejí ruce. Jejich svrchní vrstva je impregnovaná, takže rukávníky nepromoknou ani v dešti či při sněhové vánici.

Rychlozavinovačky pro nejmenší

Novorozeňata nejraději spinkají v bezpečí a samozřejmě, když jsou zavinutá. Rychlozavinovačky jsou skvělou pomůckou, dobře se s nimi pracuje a snadno se udržují v čistotě. Kromě toho, že v nich miminko může spát, a to jak v kočárku, tak i v postýlce, usnadňují i manipulaci s dítětem během kojení. Využít se ale dají také na cestách nebo při návštěvě lékaře, po rozložení se z nich stává praktická a měkká podložka.

Matrace do postýlky je základ

Malá miminka nejraději spí, a mnoho z nich klidně prospí i většinu dne, což může být klidně i dvacet hodin. Matrace do postýlky jsou tak nejdůležitější součástí každé výbavičky. A jak je vybírat? Nejdůležitější je, aby byly vždy vyrobeny ze zdravotně nezávadného a bezpečného materiálu, nejčastěji se doporučuje využít molitanové matrace s kokosovou vrstvou. Pro nejmenší děti by se měly vybírat matrace středně tvrdé až tvrdé, nikdy ne úplně měkké. Důležitý je také pratelný potah a prodyšnost matrace.

Připravte se na příchod miminka s předstihem a užívejte si potom společné chvilky naplno.