Průmyslové kamery: Rozmanité možnosti pro spolehlivé strojové vidění

02.02.2022

Průmyslové kamery jsou jedním z významných komponentů strojového vidění. Své místo mají v různých průmyslech a výrobě. Vybírat přitom můžete z rozmanitých produktů dle toho, jaké konkrétní specifikace hledáte pro své potřeby.

Kvalitní produkty

Při výběru nové průmyslové kamery je důležité zaměřit se na jednotlivé parametry, které určují výkon kamery. Pokud hledáte spolehlivé a moderní řešení, volte produkty značky Hikrobot. V jejich nabídce najdete několik řad průmyslových kamer, které pokrývají oblast rozlišení 300K-151 Mpx, či případně 2K-8K v podobě řádkových kamer. Podporují různá rozhraní jako je GigE, 10GigE, USB 3, Camera Link či CoaXPress. Samozřejmostí je také vynikající kvalita obrazu díky vysoce kvalitním čipům.

Rozlišení obrazu

Kamery nabízí mimořádně široký rozsah rozlišení obrazu mezi VGA-151 Mpx. Navíc jsou doplněny dalšími funkcemi a skvěle se tak hodí do různých odvětví v oblasti strojového vidění. U všech modelů se nabízí různé funkce, díky kterým nabízí ještě lepší výsledky. Jedná se například o externí spouštění, expozici, LUT, down-sampling, ROI a mnoho dalšího. Kombinací těchto charakteristik vzniká sofistikované zařízení se skvělým výkonem.

Spolehlivý algoritmus

Aby mohly průmyslové kamery podávat ještě lepší výsledky, jsou vybaveny také vestavěným algoritmem. Ten umožňuje vylepšení obrazu. S jeho využitím tak dochází ke korekci jasného a tmavého pole a korekci stínů. Další algoritmy pak umožňují korekci černobílého a barevného obrazu. To vše vede ke špičkové kvalitě obrazu, což umožňuje bezproblémové fungování dané výrobní činnosti.

V průmyslu najde své využití také řada dalších komponentů pro strojové vidění. Chybět by vám tedy neměly ani čtečky čárových kódů, které společnost také vyrábí.