Pohony SOMFY jsou důležitým prvkem chytré domácnosti. Jak fungují?

12.02.2021

Doba moderních internetových technologií a chytrých přenosných zařízení se naplno projevila nejenom v osobní komunikaci, ale také v obyčejné domácnosti. Obrovským trendem je totiž takzvaná chytrá domácnost, do níž je integrováno kompletní vybavení domu od vytápění, přes klimatizaci až po ledničku či osvětlení. Díky tomu můžete všechno ovládat prostřednictvím svého smartphonu, což v sobě skrývá řadu výhod.

Externí přijímač SOMFY
Externí přijímač SOMFY

Jak funguje aplikace SOMFY TaHoma?

Abyste mohli naplno využívat benefitů chytré domácnosti, je třeba si naistalovat speciální aplikaci SOMFY TaHoma. Ta umožňuje bezdrátové ovládání vybavení domácnosti pomocí chytrého mobilního telefonu. Vytápění nebo větrání v domě můžete regulovat i prostřednictvím vzdáleného přístupu přes webové rozhraní PC. Obrovskou výhodou tohoto systému je snadná možnost instalace, neboť není nutné jakýmkoliv způsobem zasahovat do stávající elektroinstalace nebo interiéru.

K čemu mohou sloužit pohony SOMFY?

Nedílnou součástí jakékoliv chytré domácnosti jsou pohony SOMFY. Ty se totiž starají například o otevírání garážových vrat, posuvných bran nebo obyčejných rolet či závor. Jednotlivé systémy pohonu jsou pečlivě vyvíjeny a při jejich konstrukci je kladen důraz na tichý chod. V případě naprogramovaného nočního scénáře určitě nechcete, abyste se probudili vrzáním či skřípáním technologie SOMFY.

Proč si pořídit smart home TaHoma?

Hlavní výhodou smart home TaHoma je jeho jednoduchost a také schopnost provádět bez vaší přítomnosti i pozornosti rutinní úkoly. Typicky se jedná o automatické zhasínání světel či zatažení žaluzií v okamžiku, kdy na okno dopadají sluneční paprsky. Smart home může být opatřena také komplexními bezpečnostními prvky, které vaši domácnost ochrání ve dne i v noci. Chytré kamery a pohybová čidla bedlivě sledují prostor kolem nemovitosti, takže jim neproklouzne žádný zloděj.

Chytrá domácnost má několik nesporných výhod. Pokud už vás nudí neustálé otevírání oken nebo zatahování žaluzií, pořiďte si smart home od SOMFY, která za vás tyto rutinní úkoly provede.