Papíry Hahnemuehle jsou spojením staleté tradice s nejmodernější technologií

31.03.2021

Zatímco většina běžných lidí tiskne své fotografie z dovolených či rodinných oslav na běžné fotopapíry, pokud jste profesionální fotograf, který má v úmyslu prodávat svá díla, neobejdete se bez foto papírů, které splňují vysoké standardy pro uměleckou a archivní kvalitu. Pokud je pro vás dost dobré jen to nejlepší, určitě nezvolíte špatně, pokud sáhnete po foto papírech od německé firmy Hahnemuehle, která je skutečným Rolls Roycem tohoto oboru.

Umělecké papíry Hahnemuehle jsou zárukou kvality již více než 400 let

Hahnemuehle je nejstarší fungující papírnou v Evropě. Již od roku 1584 dodávají své vysoce kvalitní papíry zákazníkům po celém světě. Tyto tradiční umělecké papíry jsou využitelné pro všechny typy malířských a tiskařských technik a staly se tak základem bezpočtu uměleckých děl od kreseb a grafik až po vzácné knihy. Papíry Hahnemuehle ovšem nepředstavují pouze historickou tradici. S rozvojem tisku fotografií vyvinuli speciální postupy a potahové vrstvy určené pro tisk fotografií na inkoustových tiskárnách a i v tomto oboru se stali nejlepšími na světě.

Dokonalá kvalita, která přetrvá stovky let

Speciální vlastnosti uměleckých papírů Hahnemuehle umožnuje fotografům vytvářet reprodukce jejich děl, které mají stejnou texturu a stejně brilantní škálu barevných odstínů jako v originálním uměleckém díle. Je to způsobeno nejen tím, že papír je vyroben z bavlněných hadrů či alfa celulózy, ale také faktem, že povlak je položen přímo na základní papír, aniž by mezi nimi byly další vrstvy. Tento typ papíru navíc neobsahuje kyseliny ani umělá bělidla, vydrží proto i několik století bez nějakých závažných změn barvy či struktury. Vaše fotografie tak budou moci obdivovat i lidé ve vzdálené budoucnosti, až zde již nikdo z nás nebude.